Blog

Nowoczesne drzwi stalowo-szklane

DAMIAN BARNAŚ - 2019.04.10 00:00

Wnętrza projektowane we współczesnym stylu wymagają stosowania nowoczesnych materiałów wykończeniowych. Oprócz kwestii modnego koloru i struktury ścian czy rodzaju podłóg – bez wątpienia bardzo ważną funkcję pełnią drzwi. W podkreśleniu modernistycznego charakteru wnętra doskonale sprawdzą się nowoczesne drzwi stalowo-szklane.

Drzwi wewnętrzne w takim wydaniu zapewnią nieprzeciętny efekt. Lakierowana proszkowo stalowa rama pozwoli uzyskać industrialny efekt, a w połączeniu z matowym, bezpiecznym szkłem – nada wnętrzu niebanalnego, minimalistycznego stylu.

Szkło pozwala zachować przestrzenność, bo drzwi ze szkła nie ograniczają przepływu światła, nadając pomieszczeniu lekkości. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy do czynienia z małą przestrzenią. Dzięki zastosowaniu matowego szkła drzwi subtelnie oddzielą pomieszczenia, zapewniając efekt komfortu i intymności.

„Każdy nasz projekt jest szczegółowo konsultowany z klientem. W tym przypadku zależało nam na efekcie nowoczesnym, dostosowanym do reszty aranżacji, ale ważna była dla nas także funkcjonalność. Drzwi stalowo-szklane idealnie sprawdziły się w każdej z tych kwestii, które braliśmy pod uwagę, realizując projekt” – podkreśla Damian Barnaś, właściciel firmy Spaw-Man i dodaje, że drzwi ze szkła doskonale sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy burze. „W zależności od możliwości aranżacyjnych oraz wymagań klienta wykonujemy drzwi przesuwne, skrzydłowe i harmonijkowe” – dodaje.

Szklane drzwi, podobnie jak ściany ze szkła, nie ograniczają przepływu światła i nadają pomieszczeniu lekkości. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy łazienkę, kuchnię czy przedpokój bez okna, albo gdy przestrzeń jest mała. Drzwi stalowo-szklane doskonale sprawdzą się w mieszkaniu, domu i burze, urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.
Wybierając drzwi wewnętrzne, warto zadbać o wiele szczegółów. Dzięki temu będą nam służyć przez wiele lat, zapewniając komfort i wygodę użytkowania, a przy tym będą cieszyć nasze oczy i doskonale podkreślą charakter wnętrza.