Blog

Ściana metalowo-szklana z drzwiami harmonijkowymi

DAMIAN BARNAŚ - 2019.04.17 09:32

Ściany we wnętrzu to bardzo istotny element całości aranżacji. Jak funkcjonalnie podzielić przestrzeń, bez konieczności stosowania klasycznych ścian działowych i tradycyjnych drzwi? Idealnym rozwiązaniem są ściany metalowo-szklane.

Wykonana przez firmę Spaw-Man ściana metalowo-szklana z drzwiami harmonijkowym pozwoliła na zachowanie izolacji akustycznej i termicznej oraz podzielenie powierzchni bez konieczności zabierania światła. Zastosowane w konstrukcji szkło w metalowych ramach funkcjonalnie oddziela salon od klatki schodowej, nie ogranicza światła w pomieszczeniu i dodatkowo zabezpiecza je przed zimnym powietrzem z dworu, całość pełni więc funkcję wiatrołapu.

Powyżej drzwi znajduje się stała witryna, natomiast drzwi harmonijkowe rozsuwają się na boki, gwarantując funkcjonalność. W projekcie zastosowana została transparentna szyba bezpieczna, umieszczona w ramie lakierowanej proszkowo na czarny, matowy kolor.

„Taki rodzaj ramy definiuje design przestrzeni, która nabiera eleganckiego i industrialnego charakteru. Z kolei szklana konstrukcja prezentuje się zdecydowanie lepiej, niż klasyczna ściana działowa z drzwiami, która znacznie ograniczyłaby dopływ światła zewnętrznego, optycznie pomniejszając wnętrze” – tłumaczy Damian Barnaś, właściciel firmy Spaw-Man. Dzięki zastosowaniu szkła, udało się zachować przestrzenność i maksimum funkcjonalności.

„Nasi projektanci i inżynierowie zawsze dokładnie analizują potrzeby klienta, dlatego każdy nasz projekt jest bardzo dobrze przemyślany i precyzyjnie dostosowany do indywidualnych wymagań użytkowników oraz do możliwości aranżacyjnych przestrzeni. Bardzo ważne jest to, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał” – dodaje Barnaś.

Ściana metalowo-szklana z drzwiami harmonijkowym zapewnia izolację akustyczną, termiczną, dzieli przestrzeń bez ograniczania dostępu do światła, a cała konstrukcja prezentuje się nowocześnie i co najważniejsze, jest trwała i bardzo funkcjonalna.